Walcz z zapaleniem spojówek, nie lekceważ tego!
Ta dolegliwość zalicza się do tych dość nieprzyjemnych z tego względu, że cierpią przy tym nasze oczy. Nie trzeba się jednak mocno martwić, gdyż tą chorobę można wyleczyć dość szybko.
Najczęściej tej chorobie towarzyszy pieczenie i łzawienie oczu, a w niektórych przypadkach dochodzi nawet do światłowstrętu. Należy jednak w pierwszej kolejności stwierdzić, co jest powodem tej dolegliwości.
Rodzaje zapalenia spojówek
Spojówka należy do jednej z bardziej ukrwionej części w naszym ciele. Naczynia krwionośne podczas zmagań z zapaleniem poszerzają się, co doprowadza do tego, że zostają wypełnione krwią. Bardzo charakterystycznym objawem czegoś takiego są zaczerwienione oczy. To schorzenie może mieć jednak kilka rodzajów, do tych które się wyróżnia zaliczane jest:
- wirusowe zapalenie spojówek
- alergiczne zapalenie spojówek
- bakteryjne zapalenie spojówek
- zapalenie spojówek wywołane zespołem suchego oka
- grzybiczne zapalenie spojówek
Jakie są objawy zapalenia spojówek?
Czynnikiem, który sprawia, że spojówka nie jest w stanie pełnić swojej funkcji ochronnej jest stan zapalny. W takiej sytuacji gałka oka może zostać narażona na działania różnego rodzaju szkodliwość czynników. Bardzo ważne jest, aby nie lekceważyć pierwszych objawów i sięgnąć w tej sytuacji po krople do oczu, które są dostępne w aptekach bez recepty. Jeżeli jednak problem nie ustąpi konieczna będzie wizyta u okulisty, który zazwyczaj jest w stanie bardzo szybko załagodzić ten problem. Leki, które zostaną zalecone przez lekarza są wyznacznikiem tego, jak silne okażą się
dolegliwości oraz przyczyny stanu zapalenia oka. Aby określić nasilenie dolegliwości zazwyczaj wystarczą oględziny oka oraz rozmowa z pacjentem.