Jak dbać o włosy jesienią? Mamy kilka wskazówek.
Najtrudniejsze pory roku dla pielęgnacji włosów to lato i zima, bo wtedy panują najbardziej niekorzystne warunki pogodowe. Jesienią jednak także należy im poświęcić szczególną uwagę. Jest to pora roku, kiedy problematyczna jest wilgoć, niszcząca niekiedy wysiłek wkładany w układanie fryzury. Innym częstym jesiennym problemem jest nadmierne wypadanie włosów. Co zrobić, żeby go uniknąć? Jak dbać o włosy o tej porze roku, by pozostały zdrowe i piękne? Oto kilka naszych podpowiedzi:
- Jak często myć włosy?
Jesienią nie przetłuszczają się tak szybko jak latem, więc można spróbować myć je nieco rzadziej. Warto stosować na co dzień łagodne szampony i odżywki, unikając
ostrzejszych detergentów. - Czy suszyć włosy?
Suszenie włosów jesienią, gdy panuje nieprzyjemny chłód, jest wskazane głównie ze względów zdrowotnych – niedosuszone włosy i skóra głowy mogą nas narazić na przeziębienia. Warto
jednak unikać gorącego strumienia powietrza, a zamiast tego suszyć włosy z pomocą chłodnego lub letniego nawiewu, który nie będzie ich niszczył. - Jak odżywiać włosy?
Możesz to robić na dwa sposoby – zewnętrznie i wewnętrznie. Zewnętrzne odżywki i maski możesz nakładać po myciu włosów lub przed – jeśli mają tendencję do przetłuszczania się. Dobrym pomysłem jest domowy zabieg odżywiający włosy połączony z domowym spa – jesienny wieczór to idealny czas na relaks w tej formie. Odżywianie wewnętrzne to przede wszystkim właściwa dieta. Zadbaj o to, by znajdowało się w niej dużo żelaza, witamin, cynku. Jedz dużo owoców i warzyw, a także ryby morskie, chude mięso, nasiona i orzechy. Unikaj nadmiaru cukru i tłuszczu. Niedobory witamin i mikroelementów możesz uzupełniać z pomocą suplementów diety, które znajdziesz w aptekach i drogeriach.
Wypadanie włosów? Skonsultuj się z lekarzem
Te podstawowe zasady pielęgnacji powinny pomóc Ci zachować piękno i zdrowie włosów jesienią. Jeśli natomiast zauważysz nadmierny problem wypadania włosów, być może przyczyną nie jest nieodpowiednia pielęgnacja, ale kwestie zdrowotne. W takiej sytuacji warto skonsultować się z lekarzem i wspólnie rozwiązać ten problem.